Sweet Christmas time

Autor: Barbora Šimnovičová | 22.12.2014 o 18:05 | Karma článku: 3,40 | Prečítané:  238x

Sviatky lásky, pokoja, rodinnej pohody, prejedania sa. Nie sviatky stresu, zhonu, predháňania sa v pečení a upratovaní.

Vianoce - čas kedy si pripomíname narodenie Ježiša Krista. Čas, kedy by mala byť rodina pokope, kedy by sme si mali naplno oddýchnuť od každodenných starostí a povinností. Vianoce by mali byť tým najkrajším obdobím v roku. Nekazme si ich hádkami, stresmi a nervozitou.

Vianoce by sme mali vnímať ako sviatok pokoja, lásky a rodinnej pohody. Nemali by sme si tieto dni kaziť zbytočnými hádkami a napätím. Všetky starosti a nepríjemné témy by sme si mali nechať na iné dni. Ale najlepšie by bolo vyhýbať sa takýmto veciam stále. Hlavne si nepozývajte na Vianoce svokru, prípadne iného člena rodiny, ktorý vám vie zdvihnúť tlak :).

Veľa ľudí vníma Vianoce (ale aj iné sviatky) ako preteky v tom, kto má lepšie upratané, krajšie vyzdobený byt a napečených viac druhov zákuskov. Spamätajte sa, prosím vás! Sviatky nie sú o tom, koľko máme napečených zákuskov a ako máme vyzdobený byt.  Zapamätajte si jedno: Ježiško sa narodil v chlieve, tak to nepreháňajte s upratovaním, lebo k vám nemusí trafiť :). A hlavne Vianoce nie sú len o darčekoch, samozrejme bez nich to nejde, ale nič netreba preháňať. Je hlúposť míňať tri štvrte výplaty na darčeky, ktoré možno ani nepotešia, ktoré budú možno len zapadať prachom.

Mne osobne sa na Vianociach páči, že sme celá rodina spolu, nikam sa neponáhľame, bez výčitiek sa prežierame ( výčitky prídu až po sviatkoch) a pozeráme filmy a rozprávky, ktoré sme videli najmenej sto krát a stále nás bavia. A čo je najkrajšie? Keď vidím, že moji najbližší sú spokojní s darčekmi, ktoré som im venovala. Keď vidím ich pohľady plné vďaky a milého prekvapenia. Tomu sa povie radosť :). Len jedno ma mrzí: že tieto Vianoce nebudú biele, zasnežené, že vonku to nebude vyzerať ako z pohľadnice. Ale človek nikdy nevie, možno si to tam hore rozmyslia a pošlú nám sem darček v podobe "bielej periny".

 

Veselé Vianoce! :) :)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Váhostav dostal pokutu za schránkové firmy, majiteľom je Široký

Úrad pre verejné obstarávanie udelil stavebnej firme Váhostav pokutu za neprehľadnú vlastnícku štruktúru, Široký je skutočným vlastníkom podniku.

SVET

Čo povedala premiérka Mayová o Európe a Británii

Británia skrátka odchádza z Európskej únie.

KULTÚRA

Sherlockovi klesla sledovanosť. Keby pohol mozgom, zistí aj prečo

Za nízkymi číslami môžu byť Rusi.


Už ste čítali?