Rodina - základ spoločnosti

Autor: Barbora Šimnovičová | 23.3.2015 o 20:32 | Karma článku: 1,22 | Prečítané:  161x

Niekedy sa pod pojmom "rodina" označujú aj ľudia bez pokrvného puta, ľudia, ktorí nie sú biologickými rodičmi.

Rodina - pod týmto slovom si predstavíme ľudí,  ktorí nás priviedli na svet, s ktorými zdieľame pokrvné puto a ktorí stoja pri nás za každých okolností. No nie vždy sa dá za rodinu považovať niekto, s kým máme spoločné pokrvné puto.

Je veľa detí, ktorým nebola dopriata ideálna biologická rodina. Rodina, ktorá by im dávala všetku lásku, starostlivosť, porozumenie. V prípade absencie takejto rodiny sú deti zverené do detských domovov alebo tí šťastnejší do starostlivosti náhradných rodičov, ktorí sa im snažia vynahradiť tú chýbajúcu lásku biologických rodičov. Ale ako to pociťujú tie deti? Veria, že títo ľudia im nahradia tú skutočnú rodinu alebo budú vždy cítiť, že aj keď sa im snažia dávať všetku lásku, predsa len sa cítia u nich navyše? 

Adoptovať dieťa si nemôže hocikto. Nie je možné, aby niekto prišiel s veľkým úsmevom, predstavil sa ako "milovník detí" a len tak si zobral dieťa, ktoré chce. Za adopciou je veľa podmienok a veľa byrokracie. Veď byrokracia je dnes už všade.

Ak si niekto chce adoptovať dieťa, musí v prvom rade zájsť na Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, ktorý sa nachádza v každom okresnom meste.Tam sa uvádza prvá žiadosť o adopciu dieťaťa. Ten, kto si chce adoptovať dieťa, by mal mať čistý register trestov, mal by poberať nejaké príjmy, to znamená mal by byť zamestnaný, Ďalej sa vyžaduje dobrý zdravotný stav, aby nádejný rodič bol schopný sa o dieťa postarať a samozrejme by mal budúci rodič mať kladný vzťah k deťom. Bez toho to proste nejde.

Dieťa by si nemal adoptovať niekto, kto nemá vzťah k deťom, kto je neustále na služobných cestách a hlavne zabudnúť na adopciu by mal človek, ktorý rád nazrie na dno pohárika. Veď ako sa to dieťa môže cítiť v takýchto podmienkach?

Nech si nikto nemyslí, že adopcia je niečo jednoduché, že to je niečo ako nákup oblečenia alebo topánok. Nie každý má tú odvahu vziať si k sebe cudzie dieťa a venovať mu svoju lásku a svoj čas. 

Bohužiaľ, je veľa prípadov, kedy sa dieťa u adoptívnych rodičov necíti dobre, nemá u nich vhodné podmienky prípadne mu niekto psychicky alebo fyzicky ubližuje.To už sa ale rieši na políciía nie je to veru najpríjemnejšia situácia.

                                                                                                                                                                                                                                               .                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Křetínský: Desím sa, aby napätie v koalícii neohrozilo Slovensko

Prevážil podľa mňa konsenzus, že problematika je natoľko zložitá, že politická reprezentácia nie je schopná objektívne vyhodnotiť, čo by sa jednotlivým klientom stalo.

PLUS

Nespávajú, aby mohli prekladať titulky. Zadarmo a za pár hodín

I love you, povie filmová postava a v titulkoch sa objaví: Ja láska vy.

DOMOV

Bývalý minister práce Mihál odchádza z SaS, pre postoje Sulíka

Mihál nesúhlasí s postojmi Sulíka.


Už ste čítali?